Jaki hotel wybrać?

Jaki hotel wybrać?
Hotel kategorii trzygwiazdkowej dla przeciętnej osoby jest na bardzo wysokim poziomie. Osoba, która rzadko korzysta z usług hotelarskich, doświadcza noclegu na naprawdę wysokim poziomie. Warunki są bardzo komfortowe, gdyż pokoje są duże, przestrzenne, z wyraźną zaplanowaną aranżacją.

Hotel z widokiem na morze

Hotel z widokiem na morze
Miejsca pełne luksusu, zarezerwowane tylko dla konkretnej grupy społecznej, cechuje ich ogromny przepych i to, że są bardzo drogie. Stać na nie tylko najbogatszych i tych najbardziej wymagających, a nimi są zazwyczaj gwiazdy wielkiego ekranu, które zjeżdżają się przy okazji uroczystości, imprez, premier filmowych, festiwali czy rocznic.

Kalejdoskop drinków cz. 1

Kalejdoskop drinków cz. 1
Kolejny odcinek wędrówki „wzdłuż półki z alkoholami” postanowiliśmy odbyć w towarzystwie specjalisty od mocnych połączeń i zaskakujących zestawień – Wojtka Urbańskiego, barmana, który swoimi niebanalnymi miksami niejedną już komisję konkursową wprawił w osłupienie i zachwyt, czego dowodem są jego liczne trofea i tytuły zdobyte w świecie. Proponujemy zatem kilka mistrzowskich kompozycji, zaaranżowanych z udziałem dostępnych na polskich półkach alkoholi i dodatków.

Podróże

Podróże
Na świecie istnieje wiele miejsc, które warto odwiedzić. Wiele z nich – dziewicze, nieodkryte lądy, zaskoczyłyby swoją naturalnością i brakiem ingerencji człowieka w naturę. Podróże kształcą i jest to prawdą, nie tylko ze względu na powszechne powiedzenie. Podróże kształcą, gdyż dostarczają wielu wrażeń, doświadczeń, są pełne sytuacji, których człowiek nie dostrzega każdego dnia.

Aromatyczne dziedzictwo

Aromatyczne dziedzictwo
To Karaiby. Są też kraje, i to całkiem bliskie, których armie nie istniałyby bez rumu. Mowa o brytyjskiej marynarce wojennej, a także – choć w mniejszym stopniu – amerykańskiej. My kojarzymy rum z jego fatalną, olejkową wersją pod postacią wyrobów typu señorita lub jamajka. Państwo truło nas takimi wyrobami przez kilkadziesiąt lat, w dodatku zniekształcając na pokolenia nasze pojęcie o tego typu wyrobach.

Pogranicze w ogniu

Pogranicze w ogniu
Za wygłoszenie w Peru opinii, że pisco jest chilijskie, można zginąć. Za przeciwne stwierdzenie w chilijskiej dolinie Elqui można porządnie zarobić w zęby. Wojna o pisco trwa i ma się nadzwyczaj dobrze. Może trwać jeszcze stulecia, bo jest nierozwiązywalna. Nie ma natomiast żadnego znaczenia dla patrzących z boku fachowców. Chile już dawno wygrało spór. I nie pomoże tu nawet wstawiennictwo Fidela Castro i Hugo Chaveza.

Strony